„LIETUVOS DRAUDIMAS“ DOVANOJA DAUGIAU NEGU 150 PAMOKŲ, KAIP IŠGELBĖTI GYVYBĘ

0
20
Lietuvos draudimas tyrimo rezultatai infografikas

Naujausia visuomenės apklausa parodė, kad pirmosios pagalbos įgūdžių trūksta daugiau negu pusei Lietuvos gyventojų. Todėl didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ visoje šalyje organizuoja programą „Aš galiu padėti“ ir dovanoja savo klientams galimybę nemokamai dalyvauti pirmosios pagalbos mokymuose bei išmokti jaustis saugiai ir patikimai, jei prireiktų išgelbėti gyvybę. Zarasuose mokymai vyko pirmą kartą, juos vedė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos instruktorė.

Bendrovės „Lietuvos draudimas“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė: absoliuti dauguma gyventojų sutinka, kad suteikti pirmąją pagalbą yra labai svarbu. Tačiau kas antras visuomenės narys prisipažino, kad nemokėtų padėti žmogui užspringus, nesugebėtų atlikti širdies masažo ar dirbtinio kvėpavimo. Tyrėjai pastebėjo, jog vertindami savo pirmosios pagalbos įgūdžius gyventojai dažnai jaučia nepasitikėjimą – žmones stabdo baimė, kad savo veiksmais jie gali pakenkti nelaimės ištiktam asmeniui.

Išgelbėta gyvybė – didžiausia dovana
Pirmaisiais programos „Aš galiu padėti“ dalyviais tapo 900 bendrovės „Lietuvos draudimas“ darbuotojų. Jie įsitikino, kad mokymus vedantys Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos specialistai suteikia vertingų praktinių įgūdžių ir pasitikėjimo.

„Gyvenime pasitaiko momentų, kai šalia esantiems žmonėms – šeimos nariams, draugams, kolegoms ar gatvėje sutiktam nepažįstamajam skubiai prireikia medicininės pagalbos. Kartais tai būna gyvybės ir mirties klausimas. Todėl greitai reaguoti ir tinkamai veikti yra labai svarbu. Kuo daugiau žmonių mokės suteikti pirmąją pagalbą, tuo saugiau visi galėsime jaustis savo artimoje aplinkoje, darbe, gatvėje“, – sako „Lietuvos draudimo“ Aukštaitijos skyriaus vadovė Renata Juodė.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose bus surengta daugiau negu 150 mokymų, į kuriuos kviečiami „Lietuvos draudimo“ klientai. Mokymai vyksta nedidelėse grupėse, instruktoriai didžiausią dėmesį skiria praktiniams įgūdžiams. Todėl kiekvienas mokymų dalyvis išmoksta tinkamai reaguoti netikėtoje situacijoje ir žino, kaip padėti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus traumą, sustojus širdies veiklai ir kitais atvejais.

„Kiekvienas išgelbėtas žmogus, kiekviena išsaugota gyvybė yra pats svarbiausias programos „Aš galiu padėti“ pasiekimas“, – teigia R. Juodė.

Gebėjimas suteikti pirmąją pagalbą rodo atsakomybę už kitus
„Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa atskleidė, kad 55 proc. Lietuvos gyventojų pirmosios pagalbos mokymuose dalyvavo prieš daugiau negu 5 metus, o 15 proc. tokių kursų iš viso nėra išklausę.

„Savo įgūdžius būtina atnaujinti, nes laikui bėgant dalis žinių užsimiršta. Gebėjimas suteikti pirmąją pagalbą parodo mūsų atsakomybę už savo artimuosius, kolegas ir bendruomenės narius. Mūsų duomenimis, vien darbo vietoje nemaža dalis lietuvių yra susidūrę su situacijomis, kai prireikė suteikti pirmąją pagalbą. Taigi tokios žinios ir įgūdžiai lemiamu momentu gali padėti išgelbėti gyvybę“, – įsitikinęs Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Pirmosios pagalbos programos vadovas Dovydas Bajarūnas.

Pasak „Lietuvos draudimo“ atstovės R. Juodės, pirmiausia pirmosios pagalbos mokymai įkvepia pasitikėjimo savo jėgomis. „Tai yra labai svarbu, nes nelaimės atveju reikia reaguoti operatyviai, veiksmus atlikti kone automatiškai. Daugelis dalyvių po mokymų supranta, kad suteikti pirmąją pagalbą yra paprasta“, – sako ji.

Pirmosios pagalbos įgūdžių trūkumas – akivaizdus
„Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad kas ketvirtas Lietuvos žmogus yra susidūręs su situacija, kai šalia esančiam prireikė pirmosios pagalbos. „Nerimą kelia tai, kad absoliuti dauguma piliečių mokėtų patikrinti tik gyvybines nelaimės ištikto žmogaus funkcijas, patikrinti pulsą, kvėpavimą – tokius įgūdžius mano turintys 95 proc. gyventojų. O aktyvesnių ir efektyvių pirmosios pagalbos veiksmų imtis, pavyzdžiui, atlikti širdies masažą, sugebėtų tik kas antras“, – teigia draudimo bendrovės atstovė.

Tyrimo duomenys rodo, kad pirmosios pagalbos įgūdžių visuomenės nariai akivaizdžiai stokoja: 44 proc. apklausos dalyvių pripažino, kad nemokėtų padėti žmogui užspringus, bemaž kas antras nurodė, kad negalėtų atlikti širdies masažo arba dirbtinio kvėpavimo veiksmų (atitinkamai 46 ir 48 proc.).

Dalis gyventojų pripažino, kad nelaimės atveju patys pirmosios pagalbos veiksmų imtis nesiryžtų, bet iškviestų medikus arba lauktų aplinkinių pagalbos. Jie tikino, kad tokį sprendimą lemia baimė savo veiksmais pakenkti žmogui ir per didelė atsakomybės našta. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad pirmąją pagalbą suteikti gali kiekvienas ir net ne visai pagal taisykles atliekami pagalbos veiksmai gali padėti.

„Priklausomai nuo aplinkybių medikai į vietą gali atvykti ir vos per kelias minutes, bet gali užtrukti ir dešimtis minučių. Pavyzdžiui, kai sąmonę praradęs žmogus nekvėpuoja, smegenys negauna pakankamai deguonies – tokiu atveju yra lemtingos 4-5 minutės“, – sako Zarasuose mokymus vedusi pirmosios pagalbos instruktorė Raisa Ivanova.
Žinoma, instruktorės teigimu, visada drąsiau imtis veiksmų, kai turime reikiamų žinių ir įgūdžių, todėl išklausyti pirmosios pagalbos kursus vertinga kiekvienam.

Apie tyrimą:
Lietuvos gyventojų apklausą apie pirmosios pagalbos žinias ir įgūdžius atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Internetinėje apklausoje, kuri buvo vykdoma šių metų balandžio mėn., dalyvavo 505 respondentai iš visos Lietuvos. Apklaustųjų amžius –
18 iki 75 metai. Tyrime naudotas kvotinės atrankos metodas.

Apie „Lietuvos draudimą“:

„Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų Lietuvoje. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudikė, užimanti 31 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra pelnęs Geriausio darbdavio 2017 apdovanojimą Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite