RIMVYDAS VALATKA. „DIDVYRĖS” MARYTĖS MELNIKAITĖS PAMINĖJIMAS ZARASUOSE SU PUTINO PASIUNTINIU UDALCOVU

valatkaPo poros dienų Lietuva minės Didžiojo laisvės kelio trisdešimtmetį. Analogų pasaulyje neturintis Baltijos kelias didelei daliai Lietuvos jau tapo istorija. Užaugo laisvės karta, gimusi jau po Baltijos kelio. Kelio jubiliejus vieniems yra proga prisiminti pasaulį sužavėjusio laisvės kelio akimirkas. Kitiems – proga sužinoti, kad jų tėvai ir seneliai buvo ne iš kelmo spirti.

Gausūs istoriniai reportažai žiniasklaidoje, įrašai ir senos fotografijos socialiniuose tinkluose rodo, kad Lietuvos žmonės Baltijos keliu didžiuojasi, jį prisimena su pagarba ir sielos virpesiu.

O tuo metu, kai lietuviai dalijasi prisiminimais ir fotografijomis apie Baltijos kelią, Rusijos ambasada Lietuvoje pasidalijo fotografijomis iš iškilmingo Zarasų rajono tarybos posėdžio, skirto 513-osioms Zarasų įkūrimo metinėms. Į kurį mero Nikolajaus Gusevo pakviestas atvyko ir kalbą pasakė Rusijos ambasadorius Udalcovas.

Putino pasiuntinys pasidžiaugė tuo, kad Zarasai labai patiko Lietuvą okupavusios Rusijos carui Nikolajui I, kuris suteikė miestui Novoaleksandrovsko vardą, taip pagerbdamas savo sūnų, būsimąjį carą Aleksandrą.

Tą būtų galima priimti kaip duoklę istorijai. Kaip ir Udalcovo prisimintą faktą, kad Zarasuose gimė caro, o vėliau ir Baltųjų armijos generolas Piotras Vrangelis, kurį, kaip žinoma, nunuodijo FSB pirmtakės OGPU agentas, tik Udalcovas šio fakto, aišku, jau neminėjo.

493981 64599 1287x836

Aleksandras Udalcovas / BNS nuotr.

Vietoj to Rusijos ambasadorius priminė netikėliams zarasiškiams, kad čia gimė ir žymioji partizanė, Sovietų Sąjungos didvyrė Marija Melnikaitė. Tą priminęs Udalcovas pamokė, kad, studijuodami gimtųjų vietų, tautų ir šalių istoriją, neturėtume prisiminti tik negatyvius momentus.

Tą pamokymą, jei ne tas nekorektiškas į Lietuvą iš permestos NKVD teroristės tyčinis paminėjimas, iš principo irgi turbūt galima būtų nuleisti negirdom. Jeigu ne du bjaurūs faktai.

Tuo metu, kai Zarasų rajono tarybos nariai plojo Putino ambasadoriui Udalcovui, kuris neslepia pagiežos Lietuvai, Putino gvardija Maskvoje daužė moteris ir jaunuolius vien tik už tai, kad jie reikalavo sąžiningų rinkimų į vietinę Dūmą.

Dar keisčiau atrodo pats Rusijos ambasadoriaus pakvietimo į iškilmingą rajono tarybos posėdį prieš pat Baltijos kelio trisdešimtmetį faktas.

Rusija neslepia savo priešiškumo Lietuvos laisvei, Rusijai taikomos tarptautinės sankcijos dėl agresijos prieš Ukrainą, užgrobto Krymo ir karo Donbase. Bet Zarasų meras su Putino ambasadoriumi fotografuojasi, draugiškai vaikšto po miestą.

Tokį pat akibrokštą iškart po išrinkimo iškrėtė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, prieš pat Sausio 13-ąją pasikvietęs Udalcovą į Seimą. Dabar tai pakartojo Zarasų meras. Ar meras visai nesusigaudo politinėje situacijoje?

Sunku tuo patikėti. Socialdemokratas Gusevas pakankamai ilgai tarnavo Lietuvos policijoje ir Pasienio policijoje, taigi turėtų suprasti, kas yra Putino Rusija. O tai, kad apie Udalcovo vizitą net neužsiminta Zarasų savivaldybės svetainėje, rodo, kad ponas Gusevas puikiai suvokia, ką darantis.

Matyt, su LSDP veikėjais kaip su tuo vilku – kad ir kiek rinktum, vis tiek į Rusiją žiūri.

Rimvydas Valatka, apžvalgininkas

lrtŠaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/3/1089927/rimvydas-valatka-didvyres-marytes-melnikaites-paminejimas-zarasuose-su-putino-pasiuntiniu-udalcovu?fbclid=IwAR2v6XdVQpd8LWtRBndj8NAmLa1Bc38CbM9EzTNKB_0CRipuw_uYzk7mr4Y

valatka

Rimvydas Valatka / E. Genio/LRT nuotr.


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
-5 # Gėda 2019-08-22 10:03
Gėda už tokį mero elgesį ... nesuprantu ką su jais koalicijoje veikia konservatoriai???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Ponui Valatkai 2019-08-22 10:05
Gerbiamas Rimvydai sensti ir labai trumpa atmintis - prisimink savo šviesią komjaunuolišką jaunystę ir kokias giesmes giedojai tuomet. Laikiau protingu žmogumi, bet matau, kad amžius daro savo - senstama ir akivaizdžiai marazmėjama ir su atmintimi kažkaip jau nelabai gerai. Pačia tiktų labiau tautos vienytojo vaidmuo, o ne kiršintojo ir skaldytojo - kažkaip lengvai įsiliejote į tokių pseudopatriotų gretas - Anušausko, Kasčiūno....Labiausiai nekenčiu išverstaskūrių - tai patys nepatikimiausi žmonės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-9 # KS 2019-08-22 10:18
Džiaugiuosi Kęsto patriotiškumu, manau zarasiškiai po tokio mero poelgio įsitikino padarę klaidą tiesioginiuose mero rinkimuose, tokių klaidų daugiau tikrai nebus. Nors vienas bent kiek mąstantis supranta, su kuo šiuo metu verta draugauti, su kuo reiktų vengti. Gera būti laisviems
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Kvailiausia 2019-08-22 16:21
nelabai esate laisvi, kai reikia rinktis su kuo draugauti ir ką apdergti. Mąstymu tai nepalaikyčiau, o paprasčiausiai proto ribotumu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Besidomintiems 2019-08-22 10:23
"Garsus tarybinis propagandistas R. Valatka instinktyviai priminė KGBistines tradicijas, kurias reikėtų taikyti ir šiandien" / Ekspertai.eu/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Cekava Zosė 2019-08-22 16:02
Labai keista,kad garsiausiai šaukia tie,kurių tėvai dirbo partorgais.Gal galėtų jų vaikai prikąsti liežuvius ? Nes labai jau neskanu...
O ką kalba pakviesti svečiai,tegul lieka tik jų sąžinėje...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # ? 2019-08-22 19:40
Klausimas, kada zarasiškiai, tikri patriotai išgrūs su šakėmis tokią "valdžią"?
Turėtų bent kiek sąžinės - tai bent patys atsistatydintų nuo šiltų savo kėdžių
O dabar tai ne tai, kad nieko nedirba naudingo, bet dar ir kenkia
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Baisu, padorumo nėra 2019-08-22 21:22
Visi šaukėme dar taip neseniai, nutraukti santykiai su Maskva, Sankt Peterburgu, reikia juos atnaujinti. Zarasai turi vėl tapti aktyvaus turizmo vieta. Griovėme viešbučius, sunaikinome turizmo bazę. Dabar statomi turizmo objektai, atnaujinami ryšiai, vėl blogai. Ką pažeidė rajono valdžia. Seimas dėl pakvietimų nėra priėmęs jokių teisės aktų, Užsienio reikalų ministerija nepriėmė jokių oficialių rekomendacijų. O juk leidžiama viskas, kas neuždrausta įstatymu. Tad politiniai rėksniai tegul ir reikia ant tų, kurie tai pražiopsojo. Ir iš juokingų priekaištų nori krautis politinį kapitalą. Buvo pas mus veikėjų, kurie didino savo politinį kapitalą bambaliais, konservais. Nieko neišėjo, nepadidės jis ir tokiais spekuliatyviais pareiškimais. Kelia bangas kai kurie opozicijos tarybos nariai. Kodėl jie nepasidomėjo anksčiau, neaptarė miesto šventės svečių, nepateikė pasiūlymų. Ką jie tik š...ui malti, išmokas į kišenę paimti. Vieno tokio
ataskaitą paskaičiau, tris dienas juokiausi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # sofija 2019-08-22 21:25
zmones atsitokekit visi saukiantis buvo patys uoliausi tarybines valdzios gerbejai o dabar vercia kaili kad tik ilisti kam reikia i uzpakali be muilo.Zmones kurie pamirsta praeiti neturi ateities.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # del galvos 2019-08-23 07:08
Patackas kažkada tai mušė Valatką, bet niekada negalvojau, kad taip smarkiai. Sumušimai dideli ir pasekmės didelės, gali kreiptis į įstaigas ir buvęs "Tarybinio mokytojo" vyriausiasis redaktorius Valatka išeis į pensiją. Prieš tai dar gali parašyti kaip visokio plauko šiandieninių patriotų tėvai vasario 16-ąją nusikalstamą veiką darė ir juos tampė po policijas. Ir kaip už nusikaltimus neatsėdėjo. Čia dar ne taip seniai ir įdomiau negu vargšo Vrangelio nunuodijimas. Menkutis istorijos studijų studentas Valatka nesuprato, kad Vrangelio kovos silpnino bolševikinės Rusijos pozicijas ir ji buvo priversta pripažinti Lietuvos Nepriklausomybę. Vrangelio kova tada irgi buvo naudinga Lietuvai. Valkata tada studijavo Iljičiaus Balandžio tezes ir jų stiliumi ir šiandien rašo. Bet argi rimtai mokėsi studentas Valatka, jis buvo dar profsąjungos pirmininkas, apie jo pirmininkavimą labai neskanios kalbos ir dabar sklinda. Jos tikrai nepuošia šio "visų santvarkų patrioto". Na apie tai jau kitą sykį.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-8 # Danutė 2019-08-23 09:20
kam jau kam, bet šiam komentatoriui “be galvos” apie R. Valatkos išėjimą į pensija verčiau reiketu, bent iš empatinio padorumo patyleti, ar taip nemanote gerbiamasis??? Oi tik nereiktų sumenkinti R. Valatkos mokslu ir gebėjimo, talento rašyti, o svarbiausia drąsos reikšti mintis prie visu valdžių, pastarosioms nemaloniais klausimais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Danutei 2019-08-23 09:43
ponia ar panelė dėl empatinio padorumo pačiai ir derėtų patylėti, užuot mokiusi ir auklėjusi kitus i. matyt pati netoli pažengusi nuo Valatoks - labai gerai žinom tokius. ne tie laikai, kad į tokius kauip jūsų tuščius plepalus kažkas užkibtų. Gyvenimas skaudžiai moko atskirti žmones.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # Светлана 2019-08-23 11:50
Musu meras pats geriausias!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # Светлана 2019-08-23 11:56
Ponas Valatka nepavidek mums!!! Mes labai gerai givenam po putino sparnu. Oi negaliu prajuokino toks zmoniu bukumas. Mes Zarasieciai stiprus nuo caro laiku ir dar neapsiktetem rusofobijos manija...turim tam atsparuma. Šaunuolis musu meras!! Dar karta uz ji balsuosiu!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Gražu 2019-08-23 21:05
ir naudinga kai bendradarbiauja įvairių šalių kultūrininkai, sportininkai, visuomenininkai, atskiri piliečiai. Bet valdžios institucijoms kviesti į renginius priešiškos Lietuvos nepriklausomybei, tarptautinės bendruomenės smerkiamos už agresyvų elgesį Rusijos valdžios oficialų asmenį yra nepriimtina. Labai noriu tikėti, kad tai tik mūsų rajono vadovų nepakankamas politinis išprusimas. Labai noriu tuo tikėti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Tai kodėl? 2019-08-23 21:50
Jo nepripažįsta persona non grata ir neišsiunčia iš šalies, jis oficialus ambasadorius, , sprendžia klausimus, zarasiškiai vykdo daug patriotinių projektų, bendradarbiauja su šios šalies žmonėmis ir neieškokite sliekų ten, kur nereikia. stebiuosi kai kurių zarasiškių bukumu, jiems ką parašė, jie tuo ir tiki. Valatka kada tai rašė, kad komunizmas mūsų šviesi ateitis ir mokė visus sovietinio švietimo principų. Gal ir tada tikėjote? Zarasiškių bukumas baisus, kai parcveliavo Zarasuose turistinę bazę jiems buvo gerai, išvogė kooperatyvą gerai, išgrobė
polimerus ir niekas belangėn nesėdo irgi gerai, Iškirto miškus, išvogė per valstybines šventės ąžuolus irgi gerai. Kai pradeda atgaivinti ryšius ir kažkoks prietranka pasako, kad tai blogai, tuoj ima tikėti ir šaukti. ar patys pradėsime skirti kas blogai, o kas gerai. Pasakykite sau, kokia blogybė didesnė - ar išvogti miškai, prichvatizuotos pakrantės, ar šis pakvietimas. Jeigu nesuprasite,linkiu tokioj skylėj gyventi ilgai ilgai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Teisingai 2019-08-23 22:53
kai už bambalius ir konservus pirko balsus zarasiškiams buvo gerai, nes jie protauti nesugeba. Čia kaip pasakoje buvo trys durniai ir visi trys broliai. Kažkada skaitėme buvo trys ir vienas durnius, dabar jau santykis pasikeitė
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # pritariu 2019-08-24 11:34
Daugelio komentarams ir džiaugiuosi, kad Zarasuose dar liko nemažai sveiko proto. Kur kas paprasčiau lakstyti su karine mundiruote po miškus darbo metu ir mokyti "patriotizmo" kitus, nematant kiek namų renovuota, sutvarkyti kiemai ir atvykę į Zarasus mato akivaizdžius pokyčius. Kur kas paprasčiau tėveliams miškų sąskaita sukrauti kapitalą ne tik sau, bet ir vaikučiams, kurie staiga patampa didžiais patriotais, gebančiais mokyti kitus, kaip reikia gyventi. Zarasai pernelyg mažas miestelis, kad nepažintum savo besmegenių, turinčių tik pakankamai geras balsų stygas ir daugiau nieko. Bliaukite ir toliau, nes nieko kito nesugebate.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Manau, 2019-08-28 19:21
Žurnalistai Zarasuose turėtų pasidomėti apie prichvatizuotas pakrantes, plynai iškirstus miškus, staiga kažkokio tai aitvaro atneštus turtus. Keista, bet kaip po bylos iškėlimo ir keisto jo baigimo žmogus gauna STT pažymą ir tampa įstaigos vadovu. Įdomu sužinoti po kiek gi ta pažyma pardavinėjama. Visa ta situacija tokia baisi, kad joks ambasadoriaus pakvietimas nesukels to, kaip tokios afioros. Juk jos labiausiai žeidžia valstybę, pamina teisingumą ir žmonės ima netikėti valstybe ir valdžia, o tai yra baisiausia. Va dėl ko reikia skandalą, o dėl įvairių š... Aišku, galėjo svečias visa to nesakyti, bet ar dėl to kas nors kaltas. Juk pas dažną svečias pobūviuose įvairių šposų prikrečia, tačiau negi už tai kaltinsi šeimininką.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Kino filmas Zarasuose

Savaitės populiariausi

APIPLĖŠĖ IŠGERTUVIŲ METU
20 Vas 2020 07:43APIPLĖŠĖ IŠGERTUVIŲ METU

2020-02-19 apie 13.24 val., gautas vyro (g. 1947 m [ ... ]

Plačiau
ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ TAKŲ ...
20 Vas 2020 10:25ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ TAKŲ PLĖTRA GRIEŽTO EŽERO PAKRANTĖJE NUO VYTAUTO GATVĖS IKI GRIEŽTO GATVĖS“

Daugelis gyventojų jau pastebėjo (ne vienas tikr [ ... ]

Plačiau
RASTAS MOTERS KŪNAS
19 Vas 2020 08:02RASTAS MOTERS KŪNAS

2020-02-18 apie 07.45 val., Zarasų m., rastas mot [ ... ]

Plačiau

Apklausa

Ar jau laukiate pavasario?

  • Taip
  • Ne
  • Man jokio skirtumo

Naujausi skelbimai

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Kita)

noimage
02-26-2020

Maistas banketams, furšetams, vestuvėms
( / Kita)

Maistas banketams, furšetams, vestuvėms
02-25-2020

Parduodu Naujas Ziemines padanga
( / Transporto priemonės)

Parduodu Naujas Ziemines padanga
02-25-2020

parduodu beveik naują kompiuterį
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

parduodu beveik naują kompiuterį
02-25-2020

Isblaivinimas namuose ZARASAI,Kodavimas
( / Kita)

Isblaivinimas namuose ZARASAI,Kodavimas
02-25-2020

pavesiniu statyba
( / Kita)

pavesiniu statyba
02-24-2020

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information