Adomus

APLINKKELIO TEKS ZARASIŠKIAMS LAUKTI ILGAI

aplinkkelisZarasų miesto gyventojus nuolatos jaudina aplinkkelio statyba. Žmonės skundžiasi pravažiuojančio sunkiasvorio transporto keliamu triukšmu, teršalų ir vibracijos daromu neigiamu poveikiu čia gyvenančių žmonių sveikatai ir jų gyvenamiesiems būstams.

Aplinkkelio vietos rajone buvo ieškota jau nuo 2002 metų. Po Zarasų rajono savivaldybės kreipimosi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministeriją ir į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ši 2006 metais pradėjo rengti Zarasų pietrytinio aplinkkelio 0,00-9,34 km varianto specialųjų planą. Šis planas buvo patvirtintas 2007 m. gruodžio 28 d. Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-179. Po plano patvirtinimo turėjo būti rengiamas žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektas ir aplinkkelio statybos techninis projektas. Statybos darbus buvo planuojama pradėti rengti 2011 metais, tačiau žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros baigėsi tik 2016 metais. Pagal 2015-2020 m. Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros programą, aplinkkelio statybos pradžia buvo numatyta 2018 metais, tačiau Lietuvos automobilinių kelių direkcija Zarasų miesto aplinkkelio techninio projekto parengimo viešojo pirkimo procedūrų dar ir dabar nepradėjo.


Rajono gyventojų pasipiktinimą sukėlė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kelionių po rajoną metu išsakoma nuomonė, kad Zarasams aplinkkelis nereikalingas. Tuo metu, kai vos ne per du dešimtmečius rajono Savivaldybės administracija, jos specialistai, kitų valstybinių ir savivaldybės institucijų darbuotojai įdėjo daug darbo ir pastangų, biurokratinis požiūris nubraukė visas jų pastangas ir unikalaus grožio Zarasų miestas dar ilgai bus be aplinkkelio.


Svarbiausia Zarasams, jų žmonėms ne tik aplinkkelis. Zarasiškiai yra apgauti, žlugo jų lūkesčiai. Visi Zarasų miesto ir rajono bendruomenės nariai buvo įtraukti į aplinkkelio statybos svarstymą. Visi planavo savo ateitį. Vieni pardavė sodybas gražiose, vaizdingose vietose, nenorėdami gyventi prie būsimo judraus kelio, kiti įsigijo namus miesto senamiestyje, tikėdamiesi čia ateityje sulaukti ramybės. Treti investavo į verslą, tikėdamiesi jo sėkme.


Dėl Zarasų miesto aplinkkelio tiesimo projekto įgyvendinimo vilkinimo rajono Savivaldybė Lietuvos Respublikos Seimui, Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Susiekimo ministerijai 2018-2019 metais parašė dešimt raštų. Gavo atsakymus, kurie netenkino rajono gyventojų.


Buvo organizuota akcija ir zarasiškiai pasirašinėjo kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Seimą, Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos ministeriją, Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos. Kreipimąsi pasirašė apie tūkstantis Zarasų miesto gyventojų.


Gyventojų pasirašytas kreipimasis nukeliavo į Vilnių. Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas gavo atsakymą iš Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos. Jos viceministras Gytis Mažeika atsakė, kad Susisiekimo ministerija, atsižvelgdama į Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo galimybes, informuoja, kad Zarasų miesto aplinkkelio tiesimo projekto įgyvendinimo darbai galėtų prasidėti ne ankščiau kaip 2035 metais. Viceministro atsakyme taip pat rašoma, kad padidinus finansavimą, būtų svarstoma galimybė minėto aplinkkelio tiesimo darbus pradėti anksčiau.

 Zarasų rajono Savivaldybės informacija

aplinkkelis


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Komentarai  
+7 # paskaičiau... 2019-10-14 19:27
CHA CHA CHA..... :o :-x :sigh: tai bent kurortas....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Ir man 2019-10-14 21:57
Tokia mintis atėjo.
Tiesiog pasityčiojimas-2035 metais:)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Na va 2019-10-15 10:51
Siūlau ne anksčiau kaip 2035m.dalyvauti balsavime už Seimo narius
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # Baikit svaigti 2019-10-17 09:45
Kiek tuose Zarasuose gyventojų, kad dar reikėtų tiesti aplinkelį? Derėtų džiaugtis, kad čia bent kokia mašina pravažiuoja, o čia valstybė mėtys pinigus dėl "trijų" gyventojų. Tuščias pinigų leidimas utopinėms idėjoms.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Savaitės populiariausi

DARYKIME IŠVADAS
25 Gegužė 2020 05:06DARYKIME IŠVADAS

COVID- 19 pandemija ir paskelbtas karantinas, pana [ ... ]

Plačiau
JAUNUOLIAI BANDĖ PAGROBTI AUTOMOBILĮ
25 Gegužė 2020 08:04JAUNUOLIAI BANDĖ PAGROBTI AUTOMOBILĮ

Gautas pareiškimas, kad 2020-05-22 apie 19.00 val [ ... ]

Plačiau
KVIEČIAME MOKYTIS
22 Gegužė 2020 07:36KVIEČIAME MOKYTIS

Zarasų profesinė mokykla kviečia mokytis:

Plačiau

Naudingos nuorodos

Apklausa

Ar laikotės karantino?

Naujausi skelbimai

pjaunam zole.
( / Kita)

noimage
05-28-2020

vezymas
( / Kita)

vezymas
05-28-2020

LASELINES,DETOKSIKACIJA,VAISTU LEIDIMAS ZARASAI
( / Darbo skelbimai)

LASELINES,DETOKSIKACIJA,VAISTU LEIDIMAS ZARASAI
05-28-2020

darbas statybose
( / Darbo skelbimai)

darbas statybose
05-27-2020

Parduodamas butas
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodamas butas
05-27-2020

Kompostinė žemė
( / Kita)

noimage
05-27-2020

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information