SAUSIO 13-ĄJĄ ZARASIŠKIAI PAGERBĖ LAISVĖS GYNĖJUS

mid news zrs 25 sm9Sausio 13-ąją Zarasuose iškilmingai paminėta Laisvės gynėjų diena. Zarasiškiai dar sykį pademonstravo, kad nepamiršę prieš dvidešimt devynerius metus Lietuvoje vykusių tragiškų dienų. Pagerbti Laisvės gynėjus, prisiminti tas jau istorija tapusias dienas į Zarasų krašto muziejų susirinko zarasiškai, jų svečiai.

Šventė prasidėjo ,,Tautiška giesme“. Ją renginio dalyviai giedojo kartu su kameriniu ansambliu ,,Vilniaus arsenalas“ ir soliste Aiste Pilibavičiūte.

Muziejaus direktorė Ilona Vaitkevičienė pasveikino visus šios reikšmingos dienos proga, palinkėjo būti vieningiems kaip ir tomis lemtingomis sausio dienomis, visada branginti galimybę gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje, su dėkingumu ir pagarba prisiminti tuos, kurie iškovojo Lietuvos laisvę. Žuvusiųjų atminimą minėjimo dalyviai pagerbė tylos minute.

 

Renginio vedėjas muziejininkas pristatė Vasilijus Trusovas Zarasų krašto muziejaus parengtą fotografijų parodą „Po tėviškės dangum“ . Jos autorius vilnietis Vitalis Vošteris. Jose eiliniai Suvieko krašto žmonės su savo darbais, rūpesčiais ir savo likimu. Daug jų vaikų nepamirštamo sausio įvykių metu gynė Lietuvos laisvę. Dvejose nuotraukose yra užfiksuotas šio krašto žmogus Albertas Guogis. Deja, jau šviesios atminties. Albertas Guogis buvo šių sausio įvykių aktyvus dalyvis, gynė Parlamentą.

Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius minėjimo metu džiaugėsi, kad kasmet Zarasų krašto žmonės gražiai pamini šią įsimintiną dieną. Žmonėms tai ne tik gedulo, bet ir pergalės diena. Arnoldas Abramavičius dar sykį priminė, kad šių lemtingų įvykių sūkuryje buvo ir zarasiškiai, jie aktyviai dalyvavo ginant laisvę, siekė laisvos ir nepriklausomos Lietuvos valstybės, jis pasidalijo išgyvenimais, kuriuos patyrė tomis dienomis. Mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius minėjimo dalyviams skaitė savo 1991 metų sausio mėnesį rašytą dienoraščio apie tas įtemptas dienas ištraukas. Jos ir šiandien akivaizdžiai byloja apie anų dienų žmonių ryžtą ir pasiaukojimą dėl laisvės, jau istorija tapusiais įvykių dramatiškumą.

Laisvės gynėjų dienos minėjimo Zarasų krašto muziejuje dalyvių laukė dar vienas įdomus, turiningas susitikimas. Lietuvos istorijos instituto direktoriaus pavaduotojo dr. Aurimo Švedo pranešimas ,,Lietuvos istorijos datų viršūnės ir Sausio 13-oji“. Pranešėjas Aurimas Švedas pateikė įdomių faktų, įžvalgų apie sausio įvykius, priminė svarbiausias Lietuvos istorijos datas, asmenybes ir jų reikšmę valstybės gyvenime.


Renginį labai praturtino kamerinio ansamblio ,,Vilniaus arsenalas" koncertas. Nepagailėjo plojimų jo dalyviams Laimai Šulskutei (fleita), Rolandui Romoslauskui (altas), Sergejui Okruško (klavesinas) ir solistei Aistei Pilibavičiūtei (sopranas). Ansamblio dalyviai atliko muzikos klasikų kūrinius. Žinomų atlikėjų atlikti laiko patikrinti muzikos kūriniai, žaismingi operų fragmentai sukūrė nepaprastą renginio atmosferą.


Po renginio muziejuje minėjimo dalyviai rinkosi prie Zaraso ežero Apžvalgos rato. Čia tamsoje degė Atminimo laužas. Minėjimo dalyviai buvo vaišinami kvapnia ir skania koše ir karšta arbata. Dalyviams vakaro sutemose švietė, šildė ne tik laužo ugnis, bet ir šviesūs prisiminimai, draugiškas ir nuoširdus bendravimas.

Petras Ivanovas

Nuotraukose – Laisvės dienos paminėjimo akimirkos Zarasuose.

Autoriaus nuotraukos

mid news zrs 454 sm2

mid news zrs 336 sm1

mid news zrs 433 sm6

mid news zrs 158 sm7

mid news zrs 209 sm8

mid news zrs 25 sm9

mid news zrs 397 sm9a

mid news zrs 410 sm10


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitos. Užsakymo Nr. 2020/09/15/01

Savaitės populiariausi

ŠAUKIAMAS 17-ASIS ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYB...
21 Rugs 2020 05:35

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savival [ ... ]

Plačiau
SUKČIAI IŠVILIOJO 39300 EURŲ
21 Rugs 2020 08:11

2020-09-18 apie 18.29 val. gautas vyro (g. 1989 m. [ ... ]

Plačiau
KVIEČIA RAJONINĖ AMATŲ IR DERLIAUS ŠVENTĖ ,,RUDENI...
17 Rugs 2020 14:10

Kviečia rajoninė amatų ir derliaus šventė , [ ... ]

Plačiau

Apklausa

Ar manote, kad rudenį mūsų laukia nauja COVID-19 viruso banga?

Naujausi skelbimai

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information