Adomus

ZARASŲ RAJONE LIKVIDUOJAMI BEŠEIMININKIAI APLEISTI PASTATAI

informacijaZarasų rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Bešeimininkių apleistų pastatų likvidavimas Zarasų rajone“ (toliau – Projektas).

Bėgant laikui nenaudojamų, apleistų statinių vis daugėja, blogėja jų fizinė ir vizualinė būklė. Nesutvarkyti statiniai daro didelį neigiamą poveikį: mažina kraštovaizdžio vizualinį raiškumą ir estetinį potencialą, blogina rajono ir šalies įvaizdį, mažina investicinį patrauklumą ir t.t.

Projekto tikslas – pagerinti Zarasų rajono kraštovaizdžio būklę likviduojant bešeimininkius apleistus pastatus.

Projektu siekiama prisidėti prie kraštovaizdžio arealų (teritorijų) būklės gerinimo stiprinant ir palaikant kraštovaizdžio ekologinę pusiausvyrą, didinant kraštovaizdžio vizualinį estetinį potencialą. Šis tikslas bus pasiektas nugriaunant kraštovaizdį darkančius bešeimininkius apleistus pastatus ir atkuriant žaliuosius teritorijų plotus.

Įgyvendinant projektą bus likviduoti 5 nenaudojami apleisti statiniai (buvusios fermos, sandėliai), esantys Salako mstl. (1 pastatas), Vosyliškių k. (3 pastatai) ir Smėlynės k. (1 pastatas).

Likviduojami pastatai yra greta krašto, rajoninio ar magistralinio kelio (iki 0,5 km), šalia gyvenamųjų vietovių ir pravažiuojant akivaizdžiai matomi nuo kelio, todėl projektas prisidės prie Zarasų rajono estetinės vertės, socialinio ir investicinio patrauklumo didinimo, gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimo.

Projekto tikslinės grupės – Zarasų rajono savivaldybės gyventojai, į rajoną atvykstantys svečiai.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, Zarasų rajono savivaldybės teritorijose bus atkurta pažeista aplinka ir jos elementai, pašalintas neigiamas poveikis supančiai aplinkai ir reali grėsmė žmonių sveikatai ar gyvybei. Projekto rezultatai užtikrins kraštovaizdžio arealų būklės gerinimą, tvarkymą bei padidins Zarasų rajono patrauklumą.

Numatoma Projekto įgyvendinimo pabaiga – 2021-05-31.

Bendra Projekto vertė 15.203,55 Eur, iš jų 12.923,00 Eur Europos regioninės plėtros fondo lėšos ir 2.280,55 Eur Savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Investicijų ir plėtros skyriaus informacija

informacija


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Savaitės populiariausi

DARYKIME IŠVADAS
25 Gegužė 2020 05:06DARYKIME IŠVADAS

COVID- 19 pandemija ir paskelbtas karantinas, pana [ ... ]

Plačiau
JAUNUOLIAI BANDĖ PAGROBTI AUTOMOBILĮ
25 Gegužė 2020 08:04JAUNUOLIAI BANDĖ PAGROBTI AUTOMOBILĮ

Gautas pareiškimas, kad 2020-05-22 apie 19.00 val [ ... ]

Plačiau
NERK Į ZARASUS VIRTUALIAI 2020
29 Gegužė 2020 13:00NERK Į ZARASUS VIRTUALIAI 2020

Zarasų kultūros centras kartu su UAB „Minerva  [ ... ]

Plačiau

Naudingos nuorodos

Apklausa

Ar laikotės karantino?

Naujausi skelbimai

Darbas internete tarptautinėje kompanijoje
( / Darbo skelbimai)

Darbas internete tarptautinėje kompanijoje
05-31-2020

Siūlau darbą internetu.
( / Darbo skelbimai)

Siūlau darbą internetu.
05-30-2020

Pievos
( / Nekilnojamasis turtas)

Pievos
05-30-2020

Vinilinių/homogeninių grindų klojėjai Norvegijoje
( / Darbo skelbimai)

Vinilinių/homogeninių grindų klojėjai Norvegijoje
05-29-2020

Šiltnamio darbuotojai (-jos) (prie agurkų)
( / Darbo skelbimai)

Šiltnamio darbuotojai (-jos) (prie agurkų)
05-29-2020

Gamybos linijos darbuotojai (maisto pramonė)
( / Darbo skelbimai)

Gamybos linijos darbuotojai (maisto pramonė)
05-29-2020

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information