DUSETOSE MERAS PASVEIKINO ŠIMTAMETĘ

1Tą dieną Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje laukė neįprasto renginio. Čia vyko šimtametės jubiliatės pagerbimas. Galerijos darbuotojai prieš iškilmes patikrino liftą, kad šis nesustreikuotų. Juk sveikinimus pasakyti, gėles įteikti seniausiai seniūnijos gyventojai buvo numatyta pastato antrajame aukšte. Tačiau buvo daug visiems nuostabos, kai šimtametė įeiti į liftą atsisakė. Ji lengvai pakilo į antrą aukštą, kur ir buvo šis renginys. Be jubiliatės čia atvyko šimtametės artimi žmonės, Zarasų rajono savivaldybės ir Dusetų seniūnijos atstovai.

Šimtametė buvo labai sujaudinta. Negalėjo patikėti tokiu dėmesiu. Sukaktuvininkė pasidalijo prisiminimais apie savo gyvenimo kelią, įveiktus sunkumus, meilę savo kraštiečiams ir gimtajam kraštui. Jubiliatė Ona gimė prieš šimtą metų Rokiškio rajono Margėbų kaime. Ji buvo pirmagimė Kazanavičių šeimoje.

Nuo pat vaikystės ją lydėjo viena šventa pareiga – darbas. Jos tėvai turėjo trisdešimt hektarų žemės ir todėl darbų rankų visada reikėjo. Nuo šešerių metų mergaitė ganė gyvulius, paskui mokėsi ir dirbo įvairius ūkiškus darbus. O Ona visada mylėjo darbą. Jo rankoms paklusdavo visi ūkiški darbai. Nesudėtinga jai buvo pakinkyti arklius, melžti karves. Reikėjo ir tėvų namo statyboje sėkmingai triūsė. Darbų buvo įvairių ir daug. Kai prasidėdavo ankstų pavasarį, tai baigdavosi tik vėlų rudenį. Po to žiemą reikėdavo ruoštis naujam darbų sezonui. Tiesa, dėl darbų gausos mokytis Onai teko nedaug.

Vaikystė, jaunystė prabėgo nepastebėta – darbuose. Darbas darbą vijo. Po karo ištekėjo. Tačiau džiaugtis šeimyninio gyvenimo laime teko neilgai. Jos vyras Antanas buvo ištremtas. Grįžęs iš tremties, jis dirbo traktorininku kolūkyje. Ona taip pat dirbo ten, melžėja, gyvulių šėrėja. Darbas sunkus, sąlygos prastos, tačiau Ona prisipažįsta: visada dirbo sąžiningai ir stropiai. Prisidėjo ir šeimos rūpesčiai. Kulikauskų šeima susilaukė sūnaus Antano ir dukros Reginos.

Be darbų, kasdieninių šeimos rūpesčių Ona visą gyvenimą turėjo daug pomėgių. Ypač daug skaitė knygų, laikraščių ir žurnalų. Dar ir dabar sulaukusi garbingo amžiaus ji nesiskiria su spausdintu žodžiu. Dar ir dabar paskaito laikraštį, žurnalą.

Antras šimtametės pomėgis – audimas. Nuo šešerių metų pradėjo mokytis šio amato. Dažnai jis tapdavo pragyvenimo šaltiniu. Tačiau audimas moteriai buvo ne tik finansinė parama, bet ir dvasinė atgaiva, leisdavo lengvai ir greitai pamiršti fermose patirtą nuovargį, suteikdavo ramybę.

Visada audimo entuziastė laukdavo tradicinių žirgų lenktynių. Jų metu buvo rengiamos ir rankdarbių parodos. Jose savo darbus eksponuodavo ir Ona Kulikauskienė. Sunkiai, gyvenusi, karus ir visas netektis, Ona visuomet mėgo tvarką, Sukaktuvininkė ir šiandien nejaučia solidžios metų naštos, nepraranda domėjimosi gyvenimu, rajono ir valstybės įvykiais. Artimieji prisimena: Ona visuomet buvo darbšti, energinga ir reikli sau. Darbštumas, meilė darbui, sveikas gyvenimo būdas ir visada pozityvus požiūris į žmonės, meilė jiems ir gimtajam kraštui yra tas ilgaamžiškumo receptas.

Prieš dvylika metų Ona Kulikauskienė tapo našle, į amžinojo poilsio vietą palydėjo vyrą. Jų šeima daug metų gyveno Padustėlio kaime, kai moteriai tapo sudėtinga rūpintis namų ūkiu, krosnių kūrenimu, prieš aštuonerius metus ji persikėlė gyventi į Užtiltės kaimą. Tačiau pati ir šiandien apsitvarko, rūbelius išsiskalbia, maistą paruošia. Ligos šimtametę seniai pamiršusios.

Šimtametės pagerbimo renginyje jubiliatę nuoširdžiai sveikino rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Dusetų seniūnijos seniūnas Saulius Kėblys, jos artimieji. Visi jie pasidžiaugė jos gražiai nugyventais metais, linkėjo jubiliatei dar daug gražių gyvenimo pavasarių ir vasarų, kad jie atneštų džiaugsmą, sėkmę, gerumą, ramybę. Linkėjo šimtametei ir stiprios sveikatos, stiprybės, nuoširdžios artimų žmonių meilės

Petras Ivanovas

Alvydo Stausko nuotraukose – šimtametės Onos Kulikauskienės pagerbimo akimirkos Dusetose.

1

2

3

4


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Savaitės populiariausi

PAGAUTAS NEBLAIVUS TOYOTA LAND CRUISER VAIRUOTOJAS
30 Lie 2020 08:25PAGAUTAS NEBLAIVUS TOYOTA LAND CRUISER VAIRUOTOJAS

2020-07-29 apie 19.45 val., Zarasų r. Turmanto se [ ... ]

Plačiau
VAIKO SVEIKATOS PATIKRA – SVARBIAU UŽ KORONAVIRUSO...
30 Lie 2020 08:22VAIKO SVEIKATOS PATIKRA – SVARBIAU UŽ KORONAVIRUSO BAIMĘ!

Vasara – bene geriausias metas profilaktiškai p [ ... ]

Plačiau
KVIEČIAME Į ARVYDO KAŽDAILIO PARODOS ATIDARYMĄ
30 Lie 2020 07:05KVIEČIAME Į ARVYDO KAŽDAILIO PARODOS ATIDARYMĄ

Kviečiame Antalieptės bibliotekoje rugpjūčio 1 [ ... ]

Plačiau

Apklausa

Šią vasarą atostogausiu:

Naujausi skelbimai

Tinkuotojas Danijoje (826)
( / Darbo skelbimai)

Tinkuotojas Danijoje (826)
08-06-2020

Ūkio darbininkas – traktoristas
( / Darbo skelbimai)

Ūkio darbininkas – traktoristas
08-05-2020

Parduodamas gyvenamasis namas
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodamas gyvenamasis namas
08-05-2020

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbo skelbimai)

noimage
08-05-2020

Nepriklausomo eksperto paslaugos, automobilių vertės nustaty
( / Darbo skelbimai)

Nepriklausomo eksperto paslaugos, automobilių vertės nustaty
08-05-2020

zeimeris
( / Kita)

noimage
08-05-2020

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information