Adomus

UTENOS APSKRITYJE VYKO RENGINIAI SKIRTI KOVAI SU PREKYBA ŽMONĖMIS

929 e3933a0e3ecda9b4b04b8db2e53e1f4dSpalio mėnesį minint Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dieną, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Utenos aps. VPK) pareigūnai visoje apskrityje aktyviai vykdė informacijos sklaidą, kaip netapti prekybos žmonėmis auka, priminė, kaip atpažinti tokias nusikalstamas veikas, ragino netylėti ir pranešti apie tai atitinkamoms institucijoms.

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

   Spalio 20 d. Utenos aps. VPK bendruomenės pareigūnai ir Utenos aps. VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas G. Makaveckas nuotoliniu būdu (naudojantis internetine programėle Zoom), Utenos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojams skaitė paskaitą tema „Prekyba žmonėmis. Kaip netapti auka“. G. Makaveckas papasakojo realius įvykius ir situacijas, kaip žmogus, gali patekti į prekybos žmonėmis tinklą, kokie pavojai gali kilti žmogaus sveikatai ir gyvybei, kaip to išvengti, kaip apsaugoti šeimos narius, draugus ir artimuosius.


  Nuotolinės paskaitos metu Utenos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojams priminta išlikti dėmesingais ir budriais, lankant socialiai pažeidžiamas šeimas.


   Bendruomenės pareigūnai pristatė prekybos žmonėmis formas: seksualinį išnaudojimą, vergišką darbą, privertimą elgetauti, priverstinę santuoką bei kitas. Pasakojo apie dažniausiai pasitaikančius verbavimo būdus, kurie naudojami skirtingos lyties bei amžiaus asmenims verbuoti.   Bendruomenės pareigūnai paaiškino kokią pagalbą gali gauti asmenys ir kur reikia kreiptis nukentėjusiems dėl prekybos žmonėmis Lietuvoje ir užsienyje.  


    Su vaizdo medžiaga apie prekybą žmonėmis susipažino ir Utenos rajono gimnazijų ir progimnazijų moksleiviai, jų tėvai per mokymosi dienynus. Pareigūnai skaitė paskaitas nuotoliniu būdu. Moksleivių tėvams patarta daugiau laiko skirti bendravimui su savo atžalomis, stiprinti tarpusavio ryšį, o jaunuoliai skatinti būti budriais, atsakingai ir apgalvotai rinktis draugų ratą, laisvalaikio praleidimo vietas bei būti atsargiems bendraujant su asmenimis socialiniuose tinkluose.     

Anykščių rajono policijos komisariatas

    Spalio 16 d. Anykščių mieste, Anykščių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rūta Avižaitė kartu su policijos rėmėjais dalino prevencinio pobūdžio informacinius lankstinukus apie prekybą žmonėmis. Bendravo su gyventojais, informavo kaip apsisaugoti nuo asmenų, galinčių padaryti nusikalstamas veikas, kur reikia kreiptis pagalbos.

Visagino policijos komisariatas

   Visagino policijos komisariato bendruomenės pareigūnai spalio savaitę aktyviai vykdė prevenciją prieš prekybą žmonėmis ir kvietė miesto gyventojus nelikti abejingais. Informacija apie prekybos žmonėmis dalinosi socialinio tinklo  “Facebook“ paskyroje. Drauge su mokyklų socialiniais pedagogais organizavo prevencines paskaitas moksleiviams. Informuoti visuomenę padėjo parapijos klebonas bei stačiatikių cerkvės šventikas. Prevencinė vaizdo medžiaga buvo viešinama Visagino savivaldybės socialinio tinklo “Fecebook“ paskyroje bei vietinėje žiniasklaidoje.

Ignalinos rajono policijos komisariatas

   Ignalinos rajono policijos komisariato pareigūnai spaudoje, socialiniuose tinkluose, taip pat viešino informaciją apie tai, kaip žmonės patenka į prekybos žmonėmis pinkles. Ignalinos rajono savivaldybės tinklalapyje patalpino vaizdo įrašus apie dažniausiai Lietuvoje pasitaikančias išnaudojimo formas. Bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, vaizdo įrašai buvo transliuojami Ignalinos  viešosios bibliotekos filialų TV ekranuose.
     Parengta ir išplatinta daugiau nei 50 informacinių lankstinukų prekybos žmonėmis tema.
    Gyventojai buvo raginami dalintis informacija ir netylėti nukentėjus nuo jiems pažįstamų asmenų, kada buvo išvežti uždarbiauti į užsienį, dirbo neteisėtai, teikė tam tikras paslaugas ar kitus neteisėtus veiksmus, teikė seksualines paslaugas, sudarė fiktyvią santuoką.

Zarasų rajono policijos komisariatas

    Spalio 20 dieną Zarasų atvirame jaunimo centre vyko seminaras tema "Kaip netapti prekybos žmonėmis auka?". Seminaro metu Zarasų rajono policjos komisariato bendruomenės pareigūnai jaunimą informavo kas yra prekyba žmonėmis, kaip žmogus gali patekti į prekybos žmonėmis tinklą. Akcentuota, kad į didžiausią riziką tapti prekybos žmonėmis aukomis patenka jaunimas (iki 29 metų), socialinių įgūdžių stokojantys asmenys, priklausomybių, psichikos ir elgesio sutrikimų turintys, taip pat kurie turi materialinių sunkumų. Kiekvienas galime tapti nusikaltimo auka, todėl reikia išlikti budriems ir nedelsiant kreiptis pagalbos, jei jau taip atsitinka.

Molėtų rajono policijos komisariatas

    Spalio 19, 20 ir 22 dienomis Molėtų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Neringa Purlienė ir Lina Virginija Šeikienė lankėsi Molėtų progimnazijoje, Alantos gimnazijoje ir Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namuose. Bendravo su 7-8-9 klasių mokiniais. Susitikimo tikslas buvo prekybos žmonėmis prevencija. Susitikimų metu moksleiviams išaiškinti verbavimo ypatumai, parodytas filmas apie prekybą žmonėmis. Po filmo diskusijos metu atsakyta į klausimus, paskelbta informacija, kur kreiptis pagalbos sulaukus dviprasmiškų pasiūlymų.
    
   Prekyba žmonėmis dažnai vadinama XXI amžiaus tragedija, nes šiandien tai viena pelningiausių nusikalstamo verslo sričių. Dažniausiai į prekybos žmonėmis pinkles patenka labiausiai socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės – moterys, vaikai, jaunos merginos. Vyravusį pasaulyje skeptišką požiūrį „pačios kaltos, ieško lengvo uždarbio“  keičia nuostata, kad prekyba žmonėmis – rimtas nusikaltimas. Vis daugiau valstybių susirūpina aukų apsauga. Tačiau nedaugeliui moterų ir merginų pavyksta ištrūkti iš prekeivių spąstų. Tos, kurioms pavyksta tai padaryti, susiduria su begale problemų – laukia sunki reintegracija į visuomenę, ilgalaikės socialinės ir psichologinės problemos.

929 e3933a0e3ecda9b4b04b8db2e53e1f4d

Screenshot 20201019 130456 Drive1

Screenshot 20201019 130517 Drive1


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti


Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19?

Savaitės populiariausi

MERUI NIKOLAJUI GUSEVUI ASOCIACIJOS „NEMUNAS“ APDO...
18 Birž. 2021 11:15

Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „N [ ... ]

Plačiau
JONINĖS. MISTERIJA „UGNINIS PAPARČIO ŽIEDAS“...
18 Birž. 2021 09:54

Birželio 23 d. Zaraso ežero saloje 20.00 Vainik [ ... ]

Plačiau
UŽSIDEGĖ Į MEDĮ ATSITRENKĘS AUTOMOBILIS
16 Birž. 2021 05:59UŽSIDEGĖ Į MEDĮ ATSITRENKĘS AUTOMOBILIS

2021-06-16,  05.31 val. Bendrajame pagalbos c [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Opel Zafira
( / Transporto priemonės)

Opel Zafira
06-21-2021

Siūlomas darbas - pamatų pirčiai įrengimas
( / Darbo skelbimai)

noimage
06-21-2021

Surenkamo gelžbetonio konstrukcijų montuotojai
( / Darbo skelbimai)

Surenkamo gelžbetonio konstrukcijų montuotojai
06-21-2021

Parduodama pusė namo Vilniaus g., Zarasuose
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodama pusė namo Vilniaus g., Zarasuose
06-21-2021

Parduodama sodyba Zarasų r., Maironių k.
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodama sodyba Zarasų r., Maironių k.
06-21-2021

Parduodamas namas Vilniaus g., Dusetose
( / Nekilnojamasis turtas)

Parduodamas namas Vilniaus g., Dusetose
06-21-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information