UTENOS POLICIJOS BENDRUOMENĖS PAREIGŪNAI ĮSPĖJA GYVENTOJUS RŪPINTIS TURTO SAUGUMU SIEKIANT IŠVENGTI VAGYSČIŲ IR SUKČIAVIMO ATVEJŲ BESITĘSIANČIO KARANTINO METU!

Spausdinti

Utenos AVPK bendruomenes pareigunes2021-01-14 Utenos policijos bendruomenės pareigūnai per „Zoom“ virtualių susitikimų platformą vedė nuotolines paskaitas gyventojams sukčiavimų ir vagysčių prevencijos tematika. Paskaitoje dalyvavo Utenos rajono neįgaliųjų draugijos atstovai, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos Viltis“ nariai, Pačkėnų vaikų dienos centro atstovai, aklųjų ir silpnaregių draugijos atstovai, VO „Gelbėkit vaikus“ Utenos vaikų dienos centro „Draugystė“ atstovai, Utenos rajono savivaldybės administracijos tarp institucinio bendradarbiavimo koordinatorė.

Bendruomenės pareigūnės informavo gyventojus kaip saugiai naudotis pirkimo ir pardavimo paslaugomis internete, kaip netapti sukčiavimo auka elektroninėje erdvėje, pasakojo apie pavojus slypinčius “lengvo uždarbio internete“. Pristatyti garso įrašai, apie galimus sukčiavimų  būdus telefonu,  priminta, kad šie būtų budrūs ir nepakliūtų į sukčių pinkles. Pareigūnės patarė kaip išvengti įvairių sukčiavimo būdų ir apsaugoti savo turtą.

Atsižvelgiant į tai, kad Utenos rajone padaugėjo vagysčių atvejų iš automobilių, pareigūnės priminė pasirūpinti automobilių saugumu. Automobilį palikti tik gerai apšviestose automobilių aikštelėse, visada patikrinti ar automobilis užrakintas, niekada nepalikti automobilyje vertingų daiktų (piniginių, dokumentų, mobilaus ryšio telefonų, kompiuterinės įrangos, buities ir ūkio darbams skirtų prietaisų ir kt.), kad tai netaptų vagysčių objektu. Pareigūnės dalijo patarimus kaip apsaugoti savo butą ar privatų namą ir jame esantį turtą, siekiant išvengti vagysčių atvejų, kokias taikyti būsto apsaugos priemones skirtas vagysčių prevencijai. Pareigūnės įspėjo gyventojus karantino metu būti budriais prekybos centruose, vengti spūsčių, siekiant išvengti kišenvagysčių atvejų. Pateikta vaizdo medžiaga apie galimus kišenvagysčių būdus ir kaip to išvengti, siekiant neprarasti vertingų daiktų.

Klausytojams išsiųsta įvairi prevencinio pobūdžio informacija skirta vagysčių ir sukčiavimų prevencijai, siekiant kuo daugiau suteikti informacijos gyventojams apie jų turto apsaugą.

Policija įspėja gyventojus, pasirūpinkite savo turto saugumu besitęsiančio karantino metu, siekiant išvengti vagysčių ir sukčiavimų atvejų!

Utenos AVPK bendruomenes pareigunes


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information