Adomus

Ignalinos kredito unija

Dienos informacija


Dienos vardadieniai:


Lietuvoje

Prisijungimas / Registracija

APTARTOS BENDRŲ VEIKLŲ GALIMYBĖS

1Zarasuose lankėsi Augšdaugavas krašto (buvęs Daugpilio rajonas) savivaldybės administracijos darbuotojų delegacija. Jos vadovas – šios savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotojas Vitalijs Aizbalts.

Su latviais susitiko Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, administracijos Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja Ramunė Šileikienė.

Susitikimo metu abiejų savivaldybių atstovai diskutavo apie įvairias svarbiausias regionų spręstinas problemas ir įgyvendintus projektus, kurie aktualūs tiek Zarasų, tiek Augšdauguvas savivaldybių gyventojams.

Augšdauguvas krašto savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotojas Vitalijs Aizbalsts pasidžiaugė zarasiškių darbais. Latviams daug teigiamų emocijų suteikia Apžvalgos ratas, pavydą kelia išgražėjusi Zaraso ežero Didžioji sala, paplūdimys, siūlomos puikios poilsio sąlygos. Svečiai džiaugėsi, kad pastaraisiais metais Zarasai pasikeitė neatpažįstamai. Girdamas zarasiškius už gerus darbus ir puikiai įgyvendintus projektus, buvęs Latvijos Seimo narys, Savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotojas, Vitalijs Aizbals pabrėžė, kad prieš zarasiškius galima drąsiai nukelti kepurę ir padėkoti už nuveiktus darbus, kurie tai papuošė ir taip labai gražų ir unikalų Zarasų kraštą.

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas pasakė, kad mūsų regionus vienija ne tik bendra siena, bet ir istorija, kultūra, papročiai ir tradicijos. Abi savivaldybės užsiima ta pačia veikla ir sėkmingai įgyvendina partnerystės veikas. Graži idėja sujungti saitais du Lietuvos ir Latvijos istorijos bei kultūros paveldo objektus padeda sėkmingai įgyvendinamas Pirmojo pasaulinio karo projektas. Jo tikslas ne tik pristatyti Zarasų krašto bendruomenei, bet ir atverti naujus turizmo maršrutus bei kartu įgyvendinant projektą pritraukti kuo daugiau lankytojų į šiuos objektus.

Pasitarimo dalyviai aptarė ir ateities veiklų gaires.

Latviai papasakojo, kad jie norėtų rekonstruoti buvusio Ilūkstės vienuolyno sodą. Pasidalijo savo sumanymais ir zarasiškiai. Zarasiškių planuose irgi panašus projektas. Planuojama rekonstruoti dalį Antazavės dvaro parko. Rekonstravus jį, padidėtų šios vietovės žinomumas, aplankytų jį daugiau svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.

Kartu įgyvendinami šį projektai šie partneriai galės pasinaudoti „Interreg V-A Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2021-2027“ teikiamomis galimybėmis plėtoti ir vystyti gamtos bei kultūros paveldą ir spręsti su juo susijusius bendrus iššūkius regionuose.

Šio pokalbio metu buvo aptarti šių projektų rengimo etapai ir nuspręsta rengti techninius bei kitus dokumentus, reikalingus paraiškos teikimui.

Petras Ivanovas
Rajono Savivaldybės mero patarėjas

Nuotraukose – susitikimo Zarasuose akimirkos.

1

2

3

4

5


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Komentuoti

Komentarai  
+14 # Dėkinga 2022-09-24 08:36
Dėkinga, kad čia sužinau pagrindines rajono naujienas, laikraštis Zarasų kraštas taip nusivažiavo, kad apie automašinas, kurių įpirkti nė vienas zarasiškis negali
rašyti pradėjo ir kulinarinius receptus, kurie socialiai remtinai šeimai visai neaktualūs. Rajone tiek įvykių! Jeigu nebūtų jūsų puslapio XXI amžiaus pabaigoje būtume kaip akmens amžiuje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-11 # Valdaas 2022-09-24 18:31
Šaunu, kad Zarasų laikraščiai mano nuomone niekų nerašo, kaip Zarasų meras visiems iš eilės į Zarasų atvykstantiems svečiams, šneka jau dešimtmetį visiškai nereikšmingus dalykus, tapatį, per tapatį, net pačiai gėda, jei niekas nemato už ką kelti tą kepurę, tai patys prirašo, kad kažkas tą kepurę jiems nukėlė. Jau “n” metų rašote tapatį per tapatį, gerai, kad rajono laikraštis niekais neužsiima. Kodėl meras N. Gusevas nesiima jokių realių veiksmų, neformuoja darbo grupių, tam kad Zarasuose atsirastų solidus, bent trijų žvaigždučių viešbutis??? Kas N. Gusevui patarinėja ekonomikos, regioninės plėtros ir investicijų klausimais? Kodėl nėra rimtų investicijų Zarasuose, kurios kurtų pridėtinę vertę ištisus metus. Šaunu, kad yra “Kupolė”, Apžvalgos ratas, bet kiek jie sukuria darbo vietų žiemą, rudenį, pavasarį, kiek įdarbino jaunimo ir sumažino socialinę atskirtį. Šaunu, kad Zarasai gražėja, bet ar kas pasakė, kiek čia Mero, o kiek ištiesų gerb. B. Sakalausko komandos dėka. Ačiū Jam!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # to Valdaas 2022-09-25 17:05
Vietoj to, kad čia nesąmones rašinėji geriau savo vaikus auklėk, jų jokios investicijos neišgelbės. Ir jiems iki mero bus labai toli. Tris kartus iki mėnulio ir atgal.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # Marazmas 2022-09-25 18:56
Gaila, kad "to Valdas", neturėdamas dalykinių ir žmogiškų savybių, gebėjimų apie investicijų pritraukimą, rašinėja populistines panegirikas... Nebūtų gėda, jei nebūtų graudu...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # to Marazmas 2022-09-26 17:37
Tu verčiau apie savo dalykinius ir žmogiškas savybes muštynėse papasakok. Cha Cha Cha
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Apklausa

Ar dėl infliacijos ribojate savo išlaidas?

Savaitės populiariausi

ŠĮ SEKMADIENĮ IR VĖL BAGAŽINIŲ TURGUS
01 Spal. 2022 04:24

Pirmasis bagažinių turgus Zarasuose įvyko rugs [ ... ]

Plačiau
KVIEČIAME Į RUDENS GĖRYBIŲ MUGĘ ZARASUOSE!
27 Rugs. 2022 06:48

2022 m. spalio 8 d. (šeštadienį) Zarasuose, Sė [ ... ]

Plačiau
DĖL ŠILDYMO SEZONO PRADŽIOS
30 Rugs. 2022 11:55

Informuojame, kad vadovaujantis Zarasų rajono sav [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Keisciau 3k buta i 2k! :)
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
10-03-2022

Šiltnamio darbuotojai – darbas Norvegijoje
( / Darbo skelbimai)

Šiltnamio darbuotojai – darbas Norvegijoje
10-03-2022

Perku drebules rąstus
( / Kita)

noimage
10-03-2022

parduodu
( / Kita)

noimage
10-03-2022

Spanguolės
( / Kita)

noimage
10-02-2022

Geodeziniai matavimai, sklypo ribų atstatymas
( / Darbo skelbimai)

noimage
10-01-2022

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information